SenÜret Ana Sayfa S en Ü r et

Müşteriye Ulaşmanın Temel Adımları

Bugün başarılı bir E-Ticaret işi kurmak, ürün satmaktan ziyade insanlar ile doğru iletişim kurmayı gerektiriyor. Çünkü, insanlar bir ürün aramaktan ziyade aslında sorunlarına çözüm arar. Başka bir deyişle, potansiyel müşterilerin hayatlarını daha iyi bir hale getirmeye yardımcı olacak yollar veya ürünler arar.

Sadece ürün portföyü oluşturup çevrimiçi bir mağaza açarak başarılı olamazsın. Kazanmak istiyorsan, işini müşteri odaklı yapmalı ve ürünlerinin yardımcı olacağını düşündüğün insanlarla daha derin bağlantılar kurmalısın.

  1. Topluluklar Oluştur
  2. Dünyaya Bir Miras Bırak
  3. Dürüst Davran ve Empati Yap
  4. Rakiplerinden Farklı Ol
  5. İlgili Makaleler

Topluluklar Oluştur

Topluluklar Oluştur

Bugün gelişen E-Ticaret markaları, işleri, ürünleri ve müşterileri etrafında bir topluluk yaratan ve destekleyen markalardır. Bir E-Ticaret mağazası açmak ve bir marka oluşturmak için atman gereken bazı adımlar var.

E-Ticaret dünyasında, insanlar ihtiyaçlarını karşıladıkları ve ürünlerini destekleyerek büyük bir şeyin parçası olduklarına inandıklarında markana sadık olurlar. Aynı sorunları, hedefleri, yaşam deneyimlerini ve değerleri paylaşan benzer düşünen bir gruba katılırlar.

Müşterilerin ürünlerini satın alırken ne tür bir topluluğa katıldıklarını anlamalarına yardımcı olman gerekir. Markan için topluluk oluşturmanın en kolay yolu, markandan ziyade müşterilerin sorunlarını nasıl çözdüğünü ve onlara nasıl değer verdiğini göstermektir. Müşterilerinle ilgili hikayeleri paylaş, ürün veya hizmetlerinin fotoğraflarında insanları ön plana çıkar ve ürünlerini satın alan kişilerin birbirleriyle bağlantı kurmasını kolaylaştır.

Dünyaya Bir Miras Bırak

Dünyaya Bir Miras Bırak

Çoğu girişimci çözebileceklerine inandıkları bir sorun görür veya onu çözmeye çalışırlar. Bugün, daha fazla E-Ticaret markası hepimizin dünyayı daha iyi bir yer haline getirme sorumluluğuna sahip olduğu fikrine yöneliyor. Dünyanın büyük problemlerini çözmemize izin veren ürünler, işletmeler ve ilişkiler kurmamız gerekiyor. Müşterilerin sadece ürünlerini satın almak istemiyor, aynı zamanda dünyayı önemseyen bir işletmeyi desteklediklerini bilmek istiyorlar.

Yardım etmek istediğin bir grup insan bul ve her satışın bir yüzdesini bir hayır kurumuna bağışla. Müşterilerinin yılda bir gün bir amaç için para toplamalarını sağla. Topluluğundan başka bir grup insana yardım etmek için gönüllü olmasını iste.

İşletmen için büyük bir yardım girişimini başlatabilecek durumda olmayabilirsin, ancak küçük adımlarla başlayabilirsin. Diğer insanlara yardım etmek ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için müşterilerini motive eden bir şirket olmak istemez misin?

Dürüst Davran ve Empati Yap

Dürüst Davran ve Empati Yap

Başkalarına, sana davranılmasını istediğin şekilde davranmalısın. Dürüst olmalı ve insanları kandırmamalısın. Müşterinden, “Harika, dürüst bir iş yapıyorsunuz. Sizden herhangi bir konuda yardım istediğimde, doğru cevabı alacağımdan eminim.” bir söz duymak markanın güvenirliliğini sağladığın anlamına gelir. Artık o müşteri markana sadık kalır.

İşler ters gittiğinde, işleri doğru yapmak için elinden gelen her şeyi yap. Neden mi? Çünkü itibarın ve sürdürülebilirliğin buna bağlı. Online alışveriş yapanlar çok bağışlayıcı değillerdir. Kötü bir deneyim yaşadıklarında sonsuza dek markandan ve ürünlerinden uzaklaşabilir, hatta çevresindekileri de bu şekilde yönlendirirler.

Doğru işi yapan, insanlarla ilgilenen bir şirket ve ekip olarak bilin. Müşterilerin bir sorunla karşılaştıklarında bile keyifli deneyimler yaşamaları için her zaman pozitif ol ve sorunu müşteri tarafından bakarak çözmeye çalış.

Rakiplerinden Farklı Ol

Rakiplerinden Farklı Ol

Diğer şirketlerden farklı olarak müşterilerinin hatırladığı bir işletme ve marka oluştur. Çünkü, E-Ticarette başarılı olmanın diğer bir yolu da müşterilerine diğerlerinden farklı olduğunu göstermektir.

İnsanlar cesur fikirlere ve benzersiz bakış açılarına ilgi duyarlar. Şirketini farklı kılan şeyleri benimse ve işini pazarlamak ve markanı duyurmak konusunda farklı olmaktan korkma.

İlgili Makaleler

^